Żywa lekcja historii

27 października 2011 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole członków bractwa rycerskiego. Tym razem zaprezentowali nam oni sceny z życia zakonników w średniowieczu.
Zebrani na auli uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądały habity noszone przez zakonników, ich codzienne zajęcia i obowiązki oraz klasztory, w których mieszkali. Nasi goście przybliżyli nam również historię zakonów rycerskich, m.in. dobrze nam znanego z lekcji historii Zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, czyli Krzyżaków.
Jak zwykle ochotnicy mogli przymierzyć stroje zakonne, potrzymać miecze i choć przez chwilę „poczuć się jak rycerze zakonni”. Wszystkim uczniom bardzo podobała się taka lekcja i z niecierpliwością czekają na następną.

Zobacz zdjęcia.