Drzewa najbliższej okolicy

Uczniowie z klasy II b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku pod kierunkiem pani Reni Merchelskiej.
Nadrzędnym celem spotkania było budowanie więzi emocjonalnej dzieci z przyrodą oraz rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych. Na postawie okazów naturalnych uczniowie uczyli się rozpoznawać najczęściej spotykane gatunki drzew w najbliższej okolicy.
Dzieci pracowały w grupach 3-4 osobowych. Za pomocą dramy przedstawiły elementy przyrody ożywionej, obserwowały drzewa liściaste i zapisywały swoje spostrzeżenia na kartach pracy, kolorowały drzewa jesiennymi barwami, ćwiczyły czytanie i spostrzegawczość na podstawie eliminantek wyrazowo- literowych oraz układały puzzle.
Zebrany materiał przyrodniczy ( liście, nasiona klonu, żołędzie, kasztany) wykorzystaliśmy na zajęciach szkolnych. Powstały ciekawe prace twórcze, albumy jesiennych liści oraz klasowa gazetka. Zobacz zdjęcia.

Opracowała – Wiesława Jurewicz