I Festiwal „Kraina Klocków” Ełk 2011

2 czerwca uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w I Festiwalu „Kraina Klocków” Ełk 2011, który odbył się w sali Zebra Ełckiego Centrum Kultury. Organizatorem spotkania było Ełckie Centrum Kultury oraz Spółdzielnia Stara Szkoła w Prostkach. Konkurs polegał na wykonaniu dowolnej budowli mieszczącej się na powierzchni max 9 m kwadratowych, w czasie 90 min, z 1000 klocków ekologicznych wytwarzanych przez wyżej wymienioną spółdzielnię. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ełk pan Tomasz Andrukiewicz.
Uczestnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe. Jeden zespół składał się z trzech uczestników. Oto reprezentanci z naszej szkoły:
• kategoria 6 lat - klasa O ”A”- Lena Borowik, Julia Ślużyńska i Martyna Jasionowska pod opieką pani Agnieszki Sitko,
• kategoria 7-8 lat - klasa I „B” – Mateusz Opacki, Krzyś Potoczny i Abdelghani Hersous pod opieką pani Wiesławy Jurewicz ,
• Kategoria 9-10 lat - klasa III „A’ - Ola Orchowska, Ola Kulesza i Kuba Kossakowski pod kierunkiem pań: Jolanty Gromady i Joanny Kalisz.
Uczniowie dopingujący z poszczególnych klas świetnie bawili się pod okiem instruktorów Ełckiego Centrum Kultury. Była zabawa z chustą animacyjną, lepienie z gipsu, wspólne rysowanie.
W I Festiwalu ”Kraina Klocków” w swojej kategorii wiekowej zwyciężyła najmłodsza grupa z klasy O „A”, która otrzymała w nagrodę komplet 500 klocków ekologicznych oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Opracowała – Wiesława Jurewicz