Dzień Europejski w SP9

19 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Europejskiego. Klasy VI a i VI b przygotowane przez wychowawczynie: J. Kotarską i E. Rafałowską przybliżyły społeczności szkolnej historię integracji Unii Europejskiej oraz jej instytucje.
Na początku odśpiewaliśmy hymn UE. Uczniowie klas 4-6 obejrzeli prezentację multimedialną „Historia integracji europejskiej”. Dzięki niej poznali odpowiedzi na następujące pytania: Jak powstała UE? Jakie korzyści daje przystąpienie do niej? Kogo uważamy za „ojców” Unii? Jakie są symbole UE? Jaką rolę pełnią Polacy w instytucjach UE?
Na zakończenie apelu laureatka szkolnego konkursu piosenki angielskiej – Estera Ławrukajtis zaśpiewała wyróżnioną piosenkę, a szkolny teatrzyk „Little Mouse”, nad którym opiekę sprawują wymienione wyżej nauczycielki, wystąpił ze spektaklem komediowym w języku angielskim „A day at the airport”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.