Konkurs matematyczny „Łamigłówki bez klasówki”

W Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku, 5 maja zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas czwartych - „Łamigłówki bez klasówki”. Stał się on już tradycją tej szkoły, bowiem odbył się po raz siódmy.
Przybyły wszystkie ełckie podstawówki, za co organizatorki dziękują. Nie bez powodu termin „Łamigłówek” zbiega się z egzaminem dojrzałości, ma to być dobry wstęp do matury.
Konkurs składał się z dziewięciu konkurencji: 1. Przygotować i przynieść na konkurs rebus o treści matematycznej, 2. Krzyżówka, 3. Gdzie się podziały znaki w równaniu?, 4. Pocięte figury, 5. Zaszyfrowane hasło, 6. Ile tu jest figur?, 7. Zapałczane impresje, 8. Prawda/ fałsz, 9. Kwadrat magiczny.
Zwycięzcami zostali uczniowie SP nr 5 - Filip Smyk i Emilia Łowczyk, na drugim m-cu uplasowała się drużyna „Siódemki” - Bartek Kurzynowski i Daniel Wroczyński a tuż za nimi „Trójka” - Ania Koronkiewicz i Mateusz Karanowski. Gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy zasłużenie otrzymali nagrody oraz upominek w postaci maskotki „Rozumka”, które wykonali uczniowie SP9. Czwartoklasiści pilnie rozwiązywali zadania – łamigłówki, niektórym okazały się one dość trudne, jednak konkurs podobał się naszym małym matematykom.
Konkurs zorganizowały Grażyna Barcińska i Joanna Zgódka, nauczycielki matematyki w SP 9. Zobacz zdjęcia.