Apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to bardzo ważny dzień zapisany na kartach historii naszej ojczyzny. Uczczenie rocznicy tego wydarzenia miało miejsce również w naszej szkole. Zobacz zdjęcia.
4 maja 2011 r. odbył się apel poświęcony 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. Inscenizacja, ukazująca elementy ówczesnego obrazu Polski i Polaków, została przygotowana przez uczniów klasy IV b pod kierunkiem pań: Izabeli Reja - Kupiec oraz Agnieszki Gilewskiej. Oprawą muzyczną zajęła się pani Anna Nartowicz, przygotowując repertuar pieśni patriotycznych z uczennicami z chóru szkolnego.
Społeczność uczniowska oglądała przedstawienie, będące jednocześnie „żywą” lekcją historii, z zainteresowaniem.