VI Festyn „Zielony Liść”

8 maja 2009 roku klasa VI c pod kierunkiem pani Ewy Grabowskiej i klasa II a integracyjna pod kierunkiem pani Sylwii Dominik i Wiesławy Jurewicz wzięły udział w VI Festynie „Zielony Liść”, który odbył się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Celem tego Festynu było propagowanie działania na rzecz tworzenia i utrzymania na coraz wyższym poziomie zieleni w mieście oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie kształtowania środowiska i krajobrazu. Zobacz zdjęcia.
O godzinie 11:00, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera- pani Krystyna Żak i pani Beata Chmielewska - zaprosiły uczniów z klas I – III do podróży „Zielonym Szlakiem”. Dzieci wspaniale bawiły się przy zabawie integracyjna „Poznajmy się”, w kilkuosobowych grupach tworzyły pracę plastyczną o treści przyrodniczej i wykonały plakat na temat „Ścieżka i autostrada”, rozpoznawały głosy zwierząt, rozwiązywały rebusy rysunkowe, a drużyny 10 osobowe rzucały papierowymi kulami do kosza . Przedstawiciele z poszczególnych szkół otrzymali z rąk dyrektora Centrum Edukacji Ekologicznej okolicznościowe dyplomy i albumy o świecie przyrody. Potem piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Otrzymaliśmy też drzewka iglaste i liściaste sfinansowane przez Urząd Miasta w Ełku, które przynieśliśmy do szkoły i panowie z obsługi posadzili je wokół szkoły. Z ogromną radością trzeba przyznać, że nasza szkoła tonie w zieleni.
Opracowała – Wiesława Jurewicz