Cztery pory roku – etap II – Zima

Drugi etap naszego całorocznego konkursu plastycznego odbył się dnia 22 lutego 2011 roku. Wzięło w nim udział 15 uczestników z klas 4-6, w tym dwoje uczniów objętych kształceniem integracyjnym.
Wszyscy podeszli do tematu z wielkim zaangażowaniem. Tym razem komisja najwyżej oceniła pracę, na której zima została przedstawiona w sposób najbardziej pełny, czyli obok piękna ośnieżonej przyrody pokazała, że jest to również czas radosnych zabaw dzieci na śniegu.
Na wielu pracach królowały bałwanki, toteż uznanie w oczach komisji zyskały te, które wykonano ciekawą techniką. Interesująco przedstawiał się ryż jako śnieg, a suszony koperek - jako choinkowe igiełki, ciekawie też wygląda zorza polarna na nocnym zimowym niebie wykonana z brokatu. Jedna z uczestniczek zaprezentowała zupełnie odmienne podejście do tematu zimy. Potraktowała tę porę roku nie tylko jako piękno krajobrazu, ale jako walkę o przetrwanie. Na jej pracy głodny kocur już ostrzy sobie pazurki i zęby na głodne ptaszki, które zleciały się do karmnika.
Zapraszamy do obejrzenia wspaniałej wystawy pokonkursowej w łączniku na 2 piętrze i zapraszamy do uczestnictwa w następnych etapach naszego konkursu. Zobacz zdjęcia.

Organizatorki:
Joanna Zgódka