Turniej "Klasa na medal"

CELE:
- integracja społeczności szkolnej,
- tworzenie tradycji szkolnej,
- aktywizowanie i motywowanie uczniów do pracy na rzecz klasy,
- kształtowanie umiejętności twórczego współdziałania w zespole,
- pobudzenia do odpowiedzialności za siebie i innych,
- rozwijanie poczucia wyobraźni, estetyki,
- rozwijanie kultury osobistej,
- wdrażanie do zdrowej i twórczej rywalizacji zgodnej z zasadami fair-play

TERMIN: 21 MARCA 2011 r.

REGULAMIN:
1. Pamiętajcie, że tworzycie zespół i wspólnie pracujecie na swój sukces. Starajcie się, aby zaangażować do pracy wszystkich. Podzielcie się zadaniami. Niech każdy uczeń ma możliwość wykonywania poleceń turniejowych.
2. Niektóre zadania konkursowe wykonywać będzie w klasach, a później zaprezentujecie je na turnieju. Treść poleceń otrzymacie rano 21 marca.
3. Do 21 marca musicie:
- wykonać gaik-maik (przynosicie go na turniej),
- przygotować do znane melodii hymn swojej klasy (który całą klasą zaśpiewacie na turnieju). Piosenkę można wykonać z podkładem muzycznym, własnym akompaniamentem lub a capella. Śpiew nie powinien przekroczyć 3 minut.
4. 21 marca jedna z osób z waszej klasy powinna być przebrana za wiosnę lub jej zwiastun. Strój zaprezentuje na turnieju.
5. Poznajcie też nauczycieli naszej szkoły (ich imiona, nazwiska oraz przedmiot, którego uczą). Na turnieju na pewno przyda się wam ta wiedza.
6. W dniu turnieju zaprezentujcie również w miarę jednolite ubranie.
7. 21 marca na pewno wszystkim klasom przydadzą się: długopisy, kolorowa bibuła, kartki, blok techniczny, nożyczki, zszywacz, klej – będziecie mieli do wykonania pracę plastyczną.
8. Przy ocenie i końcowej klasyfikacji brane będzie pod uwagę również zachowanie klas w trakcie spotkania na korytarzu szkolnym 21 marca.
9. W razie remisu przewidziana jest pula remisowa – losowanie pytań, które będzie trwało do rozstrzygnięcia rywalizacji. Za prawidłową odpowiedź można zdobyć jeden punkt, pierwszy błąd wyklucza z dalszej gry.
10. Tytuł KLASY NA MEDAL otrzyma tylko jedna klasa.
11. W turnieju przewidziane są dyplomy dla zwycięskich klas.

Zachęcamy klasy do udziału w turnieju oraz do zdrowej rywalizacji i twórczej pracy.
Wszystkim życzymy powodzenia i miana „Klasy na medal”.

Organizatorki:
Grażyna Barcińska