Wycieczka do kina

21 lutego 2011 roku w kinie "Polonia" uczniowie klas IV - IV obejrzeli film produkcji brytyjskiej w reżyserii Michaela Apteda pt. "Podróż Wędrowca do Świtu".
Jest to trzecia z cyklu ekranizacji słynnych książek C. S. Lewisa. To widowiskowa opowieść o wyprawie księcia Kaspiana, dwojga z rodzeństwa Pevensie: Edmunda i Łucji, oraz przypadkowo wplątanego w serię przygód, kuzyna Eustachego do krainy Aslana. Akcja rozgrywa się na pełnym morzu, na pokładzie tytułowego okrętu. Dzieci - zostają przeniesione do bajkowego świata przez niezwykły obraz. Na statku spotykają, starszego już o kilka lat, przyjaciela z drugiej części Opowieści - Księcia Kaspiana, który wyruszył na wyprawę w celu odnalezienia, podstępnie usuniętych z Narni baronów, wiernych poddanych swojego ojca. Uzurpator Miraz, wuj Kaspiana wysłał ich w morską podróż, z której nie mieli nigdy powrócić. Młody Król, postanowił odnaleźć ich i sprowadzić z powrotem do uwolnionego od uzurpatora Królestwa. Na okręcie wraz z królem płynie wierna załoga pod dowództwem lorda Driniana, oraz waleczna, mówiąca mysz - Ryczypisk, która niezwykle ubarwia podróż. Dzieci, wraz z królem Kaspianem przeżywają niezwykłe przygody, zostają pojmani w niewolę, o mało co nie zamieniają się w bryły złota oraz spotykają niewidzialne stwory, które muszą uwolnić od niewidzialności.
Film ten to opowieść o sensie przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych oraz wierności wyznawanym poglądom. Film bardzo podobał się wszystkim uczniom.