Jasełka pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w parafii pw. Chrystusa Sługi w Ełku

„Cicha noc, święta noc …” - słowami tej kolędy 9 stycznia 2011r. o godz. 1530 rozpoczęła się prezentacja Jasełek pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w parafii pw. Chrystusa Sługi w Ełku. Zobacz zdjęcia.
Odbiorcami tego spektaklu byli mieszkańcy os. Konieczki, do których zaproszenie podczas niedzielnej Mszy świętej skierował proboszcz tej parafii ks. Mieczysław Brzóska.
Historię narodzin Jezusa, wzbogaconą elementami misyjnymi przedstawili uczniowie klasy II b i V b pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Przybył i Barbary Jabłońskiej oraz ks. Dariusza Konopko ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku.
Mali artyści wcielając się w biblijne i misyjne postaci, zaprezentowali różnorodne, bogate i pomysłowe stroje. Prezentowany przez uczniów śpiew kolęd podkreślił wyjątkowy nastrój i charakter tego wydarzenia.
Wykonawcy parafialnych Jasełek spotkali się z uznaniem i ciepłym przyjęciem przez publiczność. Mali aktorzy w nagrodę otrzymali słodką niespodziankę od ks. Dariusza w imieniu ks. Proboszcza.

Opracowanie:
Barbara Jabłońska