Konkurs kolęd kl. IV - VI

Po raz kolejny 6 grudnia 2010 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd pod hasłem „Wspólnie śpiewając, cześć Panu oddając” zorganizowanym przez ks. Dariusza Konopko, Barbarę Jabłońską i Małgorzatę Przybył.
W konkursie wzięło udział 8 uczestników, z klas: 4b, 5b, 6a, 6c. Zobacz zdjęcia.
Celem konkursu było:
– głoszenie Dobrej Nowiny o Bożym Narodzeniu,
– podtrzymanie polskiej tradycji śpiewania kolęd,
– odkrywanie i rozwijanie talentów muzycznych,
– integrowanie uczniów, nauczycieli we wspólnym przeżywaniu radości z narodzenia Jezusa,
– doskonalenie umiejętności występowania przed publicznością.
Uczestnicy mieli za zadanie zaśpiewać z pamięci i na żywo jedną kolędę lub pastorałkę w dowolnej aranżacji, interpretacji, np. przy akompaniamencie lub z podkładem muzycznym (pół playback), czy a capella.
Natomiast grupy śpiewacze (max 8 osób) zaprezentować dwie kolędy polskie (w nie przekraczalnym czasie 8 min) - bez akompaniamentu.
Komisja konkursowa w składzie: ks. Dariusz Konopko, Anna Nartowicz, Anna Wolska oceniła prezentujących się solistów pod względem: doboru repertuaru, znajomości tekstu utworu muzycznego, poziomu muzycznego występu, ogólnego wyrazu artystycznego.

Spośród wszystkich uczestników wyłoniła laureatów w kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Julia Kruszewska kl. 6a
– Estera Ławrukajtys kl. 6c
II miejsce – Wiktoria Opońska kl. 4b
III miejsce – Judyta Karpuk kl. 5b

Laureaci otrzymają okolicznościowe dyplomy i nagrody na apelu podsumowującym I semestr oraz wezmą udział w powiatowym konkursie kolęd.

Opracowanie: Barbara Jabłońska
Małgorzata Przybył