Sprawozdanie z akcji „GÓRA GROSZA”

Jak co roku Samorząd Uczniowski „Dziewiątki” włączył się do Ogólnopolskiej Akcji „GÓRA GROSZA”, której głównym celem jest uświadomienie dzieciom, że nawet najdrobniejsze monety dodane do siebie mogą stworzyć ogromny fundusz. Organizator akcji – Towarzystwo Nasz Dom – pozyskane w ten sposób pieniądze przeznacza na pomoc dzieciom z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzin zastępczych.
Kolejny raz nasi uczniowie wykazali się dobrym sercem i chęcią niesienia pomocy. W dniach 22 listopada – 3 grudnia 2010 r. zbieraliśmy do specjalnych puszek monety groszowe. W sumie zgromadziliśmy 241,09 zł , Warto dodać, że jest to kwota wyższa od zeszłorocznej o 102,68 zł. (w 2009 było to 138,41 zł.)
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do akcji i wychowawcom, bez których pomocy na pewno zbieranie pieniędzy przez poszczególne klasy byłoby znaczne utrudnione.