Nie ma nic wspanialszego niż pomoc drugiemu człowiekowi!

„Żyć to znaczy otworzyć całe swoje serce drugiemu człowiekowi, oddać się bez reszty tym, którzy tego potrzebują, dać im radość swoich oczu, ciepło swoich słów, pomoc swoich rąk. Jakże wspaniałe jest wtedy życie”.
Takimi słowami rozpoczął się charytatywny koncert pieśni patriotycznej „Z pieśnią przez dzieje Polski”. Odbył się on w piątek 26 listopada 2010 roku o godzinie 17-ej.
Wieczornicę tę przygotowaliśmy z myślą o Klaudii, która jest ciężko chora i potrzebuje naszej pomocy, naszego wsparcia.
Niedawno obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uznaliśmy, że listopad jest miesiącem, który kojarzy się wszystkim z patriotyzmem, stąd pomysł, aby tematyka utworów zaprezentowanych podczas koncertu była związana właśnie z ważnymi dla naszego kraju wydarzeniami dziejowymi.
Podczas wieczornicy zbierane były pieniążki, każdy darczyńca otrzymał czerwone serduszko z napisem: Dla Klaudii.
Nasz koncert zgromadził ponad sto osób – nauczycieli i uczniów naszej szkoły, młodzież z Gimnazjum nr 3 w Ełku, rodziców. Zebraliśmy 1700 złotych.
Bardzo ucieszyła nas tak duża frekwencja, okazało się, że w chwilach ważnych i wyjątkowych można liczyć na ludzi wielkiego serca.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!
Koncert przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Barcińskiej, Anny Chmieleckiej, Anny Lewoc i Anny Nartowicz