Unia bez tajemnic

W Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach 15 maja 2010 r odbył się III Ogólnopolski Przegląd Państw Unii Europejskiej „Unia bez tajemnic” pod hasłem „Tam bije serce Europy”.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół w Chełchach, Mrozach Wielkich, Woszczelach, Stradunach, Nowej Wsi Ełckiej, Ełku, Olecku, Prostkach i Rękusach. Nasza szkoła już drugi raz wzięła udział w tym przeglądzie. Kilkuosobowe grupy z poszczególnych szkół zaprezentowały się w krótkich formach teatralnych związanych z legendami krajów wspólnoty. Zobaczyliśmy m.in. Legendę o powstaniu Czech, Legendę o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu, Legendę o przygodach Don Kichota , nasi uczniowie natomiast pokazali krótką historię o Janosiku. Nasz występ został przyjęty brawami i nagrodzony III miejscem.
Podczas trwania przeglądu nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi szkoły – rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.
Następnie wszyscy uczestnicy oraz goście zostali zaproszeni na bigos, jak na prawdziwej majówce.
Honorowy patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Zobacz zdjęcia.