Dzień Europejski

20 maja 2010 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Europejski. Klasy V a i V b wraz z wychowawczyniami: J. Kotarską i E. Rafałowską przybliżyły społeczności szkolnej ideę Unii Europejskiej, odpowiadając m.in. na pytania: Jak powstała UE? Jakie korzyści daje przystąpienie do niej? Co to jest tożsamość narodowa? Jakie są symbole UE?
Następnie uczniowie przebrani w stroje typowe dla reprezentantów poszczególnych krajów – członków UE przedstawili kolejno państwa wspólnoty w formie wierszowanych zagadek skierowanych do publiczności. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję obejrzeć: taniec Greka Zorby, kankana, walkę torreadora z bykiem. Usłyszeli wiedeńskiego walca Straussa i irlandzki utwór grany na kobzie. Odśpiewano hymn UE.
W części poświęconej Wielkiej Brytanii znalazł się występ laureatek szkolnego konkursu piosenki angielskiej: Julii Kruszewskiej, Michaliny Nienałtowskiej i Oli Barcińskiej, które wykonały popularne utwory znanych wokalistów anglojęzycznych.
Na zakończenie spotkania szkolny teatrzyk „Little Mouse”, nad którym opiekę sprawują wymienione wyżej nauczycielki, wystąpił ze spektaklem komediowym w języku angielskim „Happy Birthday, Lady Moneybags”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zobacz zdjęcia.