Klasowy Festyn Rodzinny

22 maja 2010 roku (w wolną sobotę) nauczycielki z klasy III a integracyjnej zorganizowały klasowe spotkanie integracyjne pod chmurką. Rodzice, opiekunowie i trzecioklasiści z rodzeństwem spotkali się o godzinie 10:00 przed budynkiem szkolnym. Wsiedliśmy do wozu cygańskiego i pojechaliśmy na plac do Szelig k/Ełku. Tam czekały na nas następujące atrakcje: komary, skoki na trampolinie (Sprzęt przywiózł, rozłożył i czuwał nad bezpieczeństwem Tata Wiktorii), pieczenie kiełbasek , konkurencje sportowe, w których wzięli udział uczniowie, rodzice, opiekunowie i nauczycielki. Odbył się m.in. bieg po prostej z zakładaniem koszulki i jej zdejmowaniem, bieg w parach, biegi drużynowe ze skakanką, przeciąganie liny. Konkurencje sportowe przygotowali i przeprowadzili Rodzice Wiktorii Święcińskiej. Tata Małgosi Gołaszewskiej zaprosił wszystkich chętnych do wspinaczki po linie. Dziewczynki dzielnie walczyły z chłopcami. Tata Bartka Pełszyńskiego robił nam zdjęcia, a Mama Kacpra Marcińczyka poczęstowała wszystkich chętnych domowym ciastem, palce lizać. Na zakończenie festynu dzieci wręczyły swoim mamom gałązkę jarzębiny, którą wykonały z koralików na zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Zobacz zdjęcia.
Opracowała – Wiesława Jurewicz