Jan Paweł II Apostoł Pokoju

2 kwietnia 2009 roku mija IV rocznica śmierci Wielkiego Papieża, Wielkiego Polaka i Patrona naszej szkoły Jana Pawła II. W ramach obchodów tej rocznicy uczniowie z klasy II a integracyjnej obejrzeli wystawę fotograficzną pt. „Jan Paweł II Apostoł Pokoju” w Galerii „Ślad” Ełckiego Centrum Kultury. Zobacz zdjęcia. Były tu zgromadzone kolorowe, panoramiczne fotografie upamiętniające pontyfikat Jana Pawła II wykonane przez papieskiego fotografa Arturo Mariego i koreańskiego mistrza obiektywu Baik Nam Sika.
Ojciec Święty promieniuje miłością, radością, dobrocią i błogosławi wszystkich odwiedzających. W Galerii „Holl” obejrzeliśmy wystawę pokonkursową „Papież Jan Paweł II–Ojciec” . Następnie spacerkiem udaliśmy się na Plac Jana Pawła II w Ełku i pod pomnikiem Papieża zapaliliśmy znicze. Była to chwila duchowej łączności z Ojcem Świętym i modlitwy w Jego intencji.
W tym dniu była piękna słoneczna pogoda, więc po raz drugi obejrzeliśmy wystawę fotograficzną „Ojciec Jan Paweł w Ełku”. Wizyta Ojca Świętego w Ełku, 8 czerwca 1999 roku, to niezapomniane wydarzenie w historii naszego miasta.

Opracowanie – Wiesława Jurewicz