Jan Paweł II Patron naszej szkoły - Jan Paweł II (łac. Joannes Paulus II, ur. 18 maja 1920 w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 w Watykanie), właściwie Karol Józef Wojtyła, był pierwszym papieżem z Polski, jak również pierwszym po ponad 450 latach biskupem Rzymu, nie będącym Włochem. Jego wybór na głowę Kościoła wpłynął znacząco na wydarzenia w Europie wschodniej i Azji w latach 80-tych XX wieku.

Jan Paweł II chętnie spotykał się z młodymi ludźmi i poświęcał im dużo uwagi. Zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży. Są to coroczne spotkania młodych katolików z papieżem, zorganizowane w formie religijnego festiwalu. Skupiają młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie bawić się i modlić.

Jako pierwszy z papieży Jan Paweł II:

wygłaszał całe homilie lub choćby krótkie sentencje w języku kraju, do którego przybywał z pielgrzymką (porozumiewał się swobodnie w językach: polskim, włoskim, francuskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, łacińskim i klasycznym greckim),
spotykał się z duchownymi innych wyznań oraz odwiedzał świątynie różnych religii (chrześcijańskich oraz niechrześcijańskich),,
udzielił wywiadu prasowego,
wystąpił na żywo w radiu,
korzystał z internetu,
napisał książki - bestsellery "Przekroczyć próg nadziei", "Dar i tajemnica",
zrezygnował z lektyki papieskiej,
powiedział: drodzy bracia i SIOSTRY
pływał w basenie,
nagrał płytę (modlitwa różańcowa z mucką Bacha),
jeździł na nartach,
został CZŁOWIEKIEM ROKU 1994

Pogrzeb Jana Pawła II Jan Paweł II podczas swojej posługi zdobył wielkie uznanie na całym świecie. Jego pontyfikat był najdłuższym w XX wieku.

Był on osobowością niezwykłą, a całe jego szlachetne życie przepełnione miłością do Boga i bliźnich jest dla nas wspaniałym przykładem do naśladowania.

Po śmierci papieża, wielu duchownych przedstawicieli Watykanu, a także wielu wiernych oraz w mass mediach zaczęto dodawać mu nowy przydomek nazywając go Janem Pawłem Wielkim.

Źródło: http://pl.wikipedia.org

Zobacz więcej...