Do strony głównejBiuletyn Informacji Publicznej
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu

DZIEŃ BEZ MIĘSA

      20 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Mięsa, którego głównym celem jest propagowanie jadłospisu na bazie warzyw, owoców i zbóż oraz uczenie zdrowego trybu życia.
      Z tej okazji uczniowie z klasy V a na lekcji wykonywali zdrowe i pożywne sałatki. Następnie częstowali nimi swoich kolegów, koleżanki oraz nauczycieli.
      Było naprawdę smacznie i zdrowo. (Zdjęcia)

                          sp9_banerd

Dnia 27 marca w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się turniej dla klas 0 - I pod hasłem: ,, To i owo o zdrowiu". Regulamin turnieju, jego przebieg został wcześniej pozytywnie zaakceptowany przez panią dyrektor oraz podany  do wiadomości wychowawcom klas z trzytygodniowym wyprzedzeniem. Turniej miał charakter zabaw edukacyjnych, mających na celu promowanie zdrowego stylu życia. Trzyosobowe drużyny- Cytrynki, Jabłuszka, Marchewki i Pomidorki zmagały się z:

  • Rozwiązywaniem zagadek  o zdrowiu,
  • Układaniem puzzli o tematyce prozdrowotnej,
  • Układaniem haseł o zdrowiu,
  • Zgaduj – zgadulą o zdrowym stylu życia,
  • Rozwiązywaniem krzyżówek.

          Maluchy świetnie się bawiły, drużynom dopingowały poszczególne klasy ubrane na kolorowo, recytując rymowanki i śpiewając piosenki . Nie zabrakło też przerywników w postaci zabaw ruchowych. Nie było wygranych i przegranych, gdyż celem turnieju nie była rywalizacja, a przede wszystkim przybliżenie  najmłodszym pociechom naszej  szkoły  zdrowego stylu życia oraz nauka przez zabawę. Nad przebiegiem i organizacją  turnieju czuwały panie Agnieszka Sierzputowska i Wiesława Witkowska. O piękny  wystrój holu szkolnego, dekorację oraz stroje dla drużyn zadbała  pani Barbara Rzeniewicz.  Każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Dzieci które reprezentowały klasę w poszczególnych konkurencjach zostali wyróżnieni upominkami.(Zdjęcia)

                                                                                                    Wiesława Witkowska
                                                                                              Agnieszka Sierzputowska
                                                                                                   Barbara Rzeniewicz

                          sp9_banerd

          W listopadzie 2013 panie Urszula Maksimowicz i Jolanta Gromada zorganizowały na sali gimnastycznej turniej sportowy dla klas I-II ,,Sport to zdrowie". Turniej okazał się doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawach i konkurencjach sportowych.(Zdjęcia)

                          sp9_banerd

          Panie Urszula Maksimowicz i Jolanta Gromada w miesiącach marcu i kwietniu prowadziły w szkole ,,Wiosenną promocję zdrowia" w ramach której uczniowie SP9 siali rzeżuchę i wykonywali "rzeżuchowe stworki". Tworzenie stworków okazało się wspaniałą zabawą, okazją do rozwijania zdolności manualnych i rozmów o zdrowym odżywianiu.(Zdjęcia)

Promujemy zdrowie

 

 

 

sp9_banerd

Elknet - sponsor stronyZgłoś anonimowo nielegalne treści w sieci

© Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku