Spotkanie z Radnym Miasta

20 maja 2010 roku uczniowie klasy III a integracyjnej spotkali się z Radnym Ełku panem Adamem Zawadzkim. Trzecioklasiści poczęstowali pana Adama kawą zbożową i zadawali pytania dotyczące samorządności:
- Jak długo Pan jest radnym Ełku?
- Radnym jestem już czwarty rok. Kandydowałem z Okręgu Wyborczego nr 2, który obejmował osiedle Konieczki, Zatorze, ulicę Sikorskiego i Wileńską. Pracuję w komisjach: Oświaty, Kultury i Rodziny, Mienia Komunalnego oraz Prawa i Porządku.
- Czy każdy może zostać radnym?
- Trzeba mieć skończone 18 lat, być mieszkańcem miasta, z którego się kandyduje, być niekaranym. Zarejestrować się na liście w Komisji Wyborczej i rozpocząć kampanię wyborczą.
- Kiedy odbędą się najbliższe wybory samorządowe?
- Wybory samorządowe odbędą się w listopadzie 2010 roku. Odbywają się co 4 lata.
- Jak odbywa się Sesja Rady Miasta?
- Bardzo uroczyście. Wszyscy zebrani słuchają Hymnu Miasta, potem następuje sprawdzenie listy obecności i zatwierdzenie planu spotkania. Posiedzenie sesji trwa różnie od 1 godziny, do 4 – 6 godzin.
- Jak często odbywa się posiedzenie Sesji Rady Miasta?
- Sesja Rady Miasta odbywa się raz w miesiącu. Może być dodatkowo zwołana sesja nadzwyczajna lub okolicznościowa. Taka okolicznościowa sesja odbędzie się w najbliższy czwartek , 27 maja 2010 roku, z okazji XX - lecia Samorządu. Na tę sesję Rady Miasta zostali zaproszeni radni z poprzednich kadencji m.in. dyrektor naszej szkoły pan Andrzej Zdanowski – Radny I Kadencji.
- Co Pan zrobił dla miasta w czasie swojej kadencji?
- Dzięki mojemu zaangażowaniu zostały wyremontowane chodniki przy ul. Podhorskiego i Dobrzańskiego; powstały dwa przejścia dla pieszych przy ulicy Okulickiego i obok Przychodni Zdrowia na Osiedlu Konieczki. Zgłosiłem pomysł oświetlenie mostu na Jeziorze Ełckim. Na początku kadencji zgłosiłem wniosek o odremontowano starych kamienic przy ulicy Wawelskiej, Orzeszkowej, Armii Krajowej. W planach jest też przebudowa ulicy Piwnika Ponurego, przy której znajduje się nasza szkoła, w tym roku będzie także przebudowywana ul. Bahrkego.
- Czy zadowolony jest Pan ze swojego stanowiska?
- Różnie to bywa. Jeśli uda się coś załatwić, to mam satysfakcję.
- Kiedy powstanie plac zabaw dla najmłodszych na posesji naszej szkoły?
- Z dużym prawdopodobieństwem w przyszłym roku.
- Dziękujemy Panu za rozmowę. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.
W drugiej części spotkania z naszym gościem , trzecioklasiści - Julka Wysocka, Łukasz Kondracki, Kacper Marcińczyk I Małgosia Gołaszewska - przeczytali wiersze o Ełku, które napisali na zajęciach z edukacji polonistycznej. To spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Zobacz zdjęcia
Opracowała - Wiesława Jurewicz