Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Łamigłówki bez klasówki"

Konkurs odbył się w naszej szkole dnia 5 maja 2010 roku (zobacz zdjęcia). Wzięło w nim udział 7 trzyosobowych drużyn z ełckich szkół podstawowych wraz z opiekunami, którzy weszli w skład komisji. Przewodniczył jej obradom nauczyciel naszej szkoły p. Stanisław Masłowski.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas czwartych. W tym roku odbył się już po raz szósty. Organizatorkami konkursu są Grażyna Barcińska i Joanna Zgódka, które przygotowały zadania konkursowe, zasady punktacji, dyplomy, wnioski do sponsorów i zaproszenia oraz nagrody dla wszystkich uczestników konkursu i dla opiekunów zwycięskich drużyn. W zdobyciu nagród pomógł nam również pan Adam Zawadzki, a pani Anna Lewoc, jak co roku służyła nam pomocą podczas przebiegu konkursu - za to im dziękujemy. W przygotowaniu dekoracji pomogła p. Agnieszka Karanowska, która też czuwała nad występem kabaretu z klasy VIc. Występ ten uatrakcyjnił konkurs i wypełnił czas przeznaczony na podliczenie punktów i wypisanie dyplomów. Uczniowie integracyjnej klasy VIc zaprezentowali się w przedstawieniu "Schronisko" wg scenariusza J. Zgódki.

Sponsorzy konkursu:
Starostwo Powiatowe w Ełku
Towarzystwo Ubezpieczeniowe AVIVA
Urząd Miasta w Ełku
WSiP
Biuro Turystyczne "Światowid"
Osoba prywatna - Dyrektor SP 9 p. Andrzej Zdanowski, który ufundował słodki poczęstunek
Część środków pochodziła tez z prowizji za rozprowadzanie podręczników przez organizatorki konkursu (otrzymana prowizja w całości została przeznaczona na organizację konkursu)

WYNIKI:
I miejsce - SP 4 - 29 pkt
II miejsce - SP 6 (ZSS) - 27,5 pkt
III miejsce - SP 5 - 26 pkt

Przykro nam tylko, że nikt z zaproszonych gości i mediów (Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Ełku, Rozmaitości Ełckie, TV Ełk) nie zaszczycił swoją obecnością naszego konkursu, pomijając nasze zaproszenia zupełnym milczeniem.

G. Barcińska, J. Zgódka