Turniej "Klasa na medal"

Wiosnę można witać na różne sposoby. Jedni palą marzannę, inni wybierają się na wycieczkę lub do kina, niektórzy przygotowują „luźne” lekcje, prowadzone przez uczniów. Są też tacy, którzy nazywają ten dzień Dniem Wagarowicza i uciekają z lekcji. W naszej szkole jest inaczej. Od wielu lat uczniowie „Dziewiątki” biorą wtedy udział w turnieju KLASA NA MEDAL. Impreza, organizowana przez Samorząd Uczniowski, na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych. Jej głównym celem całej jest integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcanie uczniów do wagarów, by I Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.
W tym roku turniej odbył się 19 marca. Na początku uczniowie spotkali się w swoich salach, gdzie wykonali cztery zadania konkursu – ułożyli hasło na powitanie wiosny, wykonali stroik wiosenno – zimowy, ułożyli listę nauczycieli naszej szkoły oraz narysowali rebus „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.
Druga część turnieju miała miejsce na korytarzu szkolnym. Najpierw jury oceniła zadania wykonywane w klasach oraz strój (nawiązujący do wylosowanych wcześniej wiosennych symboli). Do wykonania zadań turniejowych zaangażowani zostali również wychowawcy, którzy pomagali uczniom w rysowaniu kalamburów oraz w projektowaniu z zakrytymi oczami sukienek dla wiosny. Następnie zaprezentowano propozycje uczniowskiej mody wiosennej. Wiele emocji wzbudziły zabawy sprawnościowe: skakanka dla chłopców i minihokej dla dziewcząt. Uczniowie musieli wykazać się też znajomością zwyczajów świątecznych i wiosennych. Ostatnie zadanie "Wiem wszystko" polegało na odpowiedzeniu na dwa pytania dotyczące szkoły i wiosny.
Przy ocenie i końcowej klasyfikacji komisja wzięła również pod uwagę zachowanie klas (nagradzane były klasy zdyscyplinowane i grzeczne, natomiast klasy, które zachowywały się głośno i przeszkadzały innym dostały mniej punktów), udział w konkursach dotyczących Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy i przygotowanie w klasach gazetki wiosenno-świątecznej.

Wysiłki uczniów oceniała komisja w składzie: pani Agnieszka Gilewska, pani Joanna Zgódka oraz pan Stanisław Malinowski.

Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając do pracy i wychowawców i rodziców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. W turnieju triumfowała klasa V a. To oni zdobyli najwięcej punktów (48,5) i tytuł „Klasy na medal”. Na drugim miejscu uplasowała się klasa VI b (41 p.),a na trzecim klasa VI c (40p.). Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Organizatorzy:
Grażyna Barcińska