Zgodnie z art. 37 punktem 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) Administrator Danych osobowych którym jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku ustanowił Inspektora Ochrony Danych do którego kontakt znajduje się poniżej: Artur Dobkowski, mail: dane.osobowe.elk@gmail.com, telefon: +48 579-970-578

Wycieczka klas piątych

W dniu 17 maja 2018 r. przed godz. 5.00 pod naszą szkołą zebrał się spory tłumek złożony z uczniów klas 5a i 5b. Wśród zebranych dominowały uczucia zniecierpliwienia, podekscytowania i radości.

Wkrótce piątoklasiści pod opieką pań: Doroty Markowskiej, Agnieszki Karanowskiej i Elżbiety Rafałowskiej wyruszyli na dwudniową wycieczkę.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, gdzie podziwialiśmy piękne wnętrza pałacowe, meble, dywany, obrazy i zastawę stołową. Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem słuchali pani przewodnik i zadawali pytania na nurtujące ich pytania.

Następnie ruszyliśmy do Lublina. Tam przeszliśmy się trasą podziemną, odwiedziliśmy Zamek, Bramę Grodzką i Krakowską oraz Archikatedrę. Najwięcej emocji wzbudził pokaz związany z historią i pożarami Lublina.

Później zmęczeni zwiedzaniem i deszczową pogodą młodzi turyści udali się na obiadokolację i nocleg.

18 maja po smacznym śniadanku przejechaliśmy do Kazimierza Dolnego -maleńkiego, czarującego miasteczka położonego na prawym brzegu Wisły. Tutaj pod kierunkiem miejscowego przewodnika zwiedziliśmy Wąwóz Plebanka, kościół farny, zamek, basztę. Podziwialiśmy renesansowe kamienice i spichlerze. Był również czas na zakup pamiątek oraz gofry i lody w miejscowej cukierni.

Po obiedzie w dawnym spichlerzu „Pod wianuszkami” wyruszyliśmy w kierunku Ełku. Dodatkową atrakcją w drodze powrotnej był posiłek w MC Donald’s.

Wszyscy uznali wycieczkę za bardzo udaną i zastanawiali się, dokąd moglibyśmy pojechać za rok. Powróciliśmy do Ełku zgodnie z planem, gdzie na naszych podopiecznych czekali stęsknieni rodzice. Pan pilot stwierdził, że jeździ na wycieczki z wieloma szkołami, ale dodał, że nasi uczniowie wyróżniali się spośród innych grzecznością. (Zdjęcia)

Opracowanie: Elżbieta Rafałowska