Zgodnie z art. 37 punktem 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) Administrator Danych osobowych którym jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku ustanowił Inspektora Ochrony Danych do którego kontakt znajduje się poniżej: Artur Dobkowski, mail: dane.osobowe.elk@gmail.com, telefon: +48 579-970-578

Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny i Matematyczny

Matematyka i język polski wcale nie są trudne. Udowodnili to czwartoklasiści wszystkich ełcki podstawówek, którzy 26 kwietnia 2018 r. wzięli udział Międzyszkolnym Konkursie „Łamigłówki bez Klasówki”, organizowanym od wielu lat przez naszą szkołę.

Młodzi matematycy i poloniści zmierzyli się z niełatwymi, ale ciekawymi zadaniami
z zakresu języka ojczystego i królowej nauk. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy i quizy typu „Prawda – Fałsz”, układali domino, grali w karty. Nie zabrakło też zadań tekstowych i dyktanda.

XIV edycję konkursu matematycznego wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej
nr 4 im. Profesora Władysława Szafera w składzie: Maja Hutna i Wiktor Malinowski (opiekun – p. Natalia Skowrońska). Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicz – Oliwia Bilmon i Bartosz Zdancewicz (opiekun – p. Iwona Wysocka), a trzecie Krystian Żbikowski i Aleksy Mróz (opiekun – p. Aneta Kulesza) ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki.

Natomiast w VII rozgrywkach polonistycznych triumfowała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej – Zuzanna Górska i Nadia Sztandera (opiekunki – p. Małgorzata Kortas i Anna Konopka). Tuż za nimi uplasowała się drużyna gospodarzy – Zuzanna Kasprzyk i Karol Danowski (opiekun – p. Ewa Przekop). III miejsce, po dogrywce, przypadło przedstawicielom Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi: Matyldzie Liśkiewicz i Piotrowi Staniszewskiemu.

Uczniom oraz ich nauczycielom gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki konkursu: Grażyna Barcińska – nauczycielka matematyki oraz Barbara Dardzińska i Anna Lewoc – nauczycielki języka polskiego, dziękują nauczycielom i ich wychowankom za przybycie na „Łamigłówki”. Gorące podziękowanie kierujemy też pod adresem p. Agnieszki Karanowskiej i p. Stanisława Masłowskiego, który przewodniczył komisji konkursu matematycznego.