Zgodnie z art. 37 punktem 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) Administrator Danych osobowych którym jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku ustanowił Inspektora Ochrony Danych do którego kontakt znajduje się poniżej: Artur Dobkowski, mail: dane.osobowe.elk@gmail.com, telefon: +48 579-970-578

„Prezent dla..” – apel bożonarodzeniowy

Dnia 22 grudnia 2017 r. na auli szkolnej odbył się apel z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowany pod kierunkiem Pani Urszuli Godlewskiej, wychowawczyni klasy – Agnieszki Sawickiej, Pani Urszuli Głowackiej oraz ks. Pawła Zaskowskiego; przedstawiony przez uczniów klasy 3c we współpracy z Panią Małgorzatą Wądołowską, która uświetniła występ śpiewem i grą na gitarze.

W pośpiechu dnia codziennego i przedświątecznym zabieganiu bardzo łatwo utracić z oczu prawdziwy sens wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem. W czasie gorączkowych poszukiwań prezentów dla najbliższych oraz zmagań związanych z porządkowaniem i gotowaniem, warto zatrzymać się na chwilę, aby zastanowić się, co podarować w darze maleńkiemu Jezusowi. W duchu tych rozważań, podczas występu, uczniowie zebrali się u koleżanki – Mai Działo-Miller, gdzie – dzięki mądrości mamy (w jej rolę wcieliła się Maja Narolewska), babci (gościnnie Pani Urszula Godlewska) oraz dziadka (Kacpra Zubrzyckiego), dzieci odkryły prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia. Czyniąc postanowienia, pielęgnując swoje talenty, podarowały je w darze nowonarodzonemu Dziecięciu.

Występowi towarzyszył wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W czasie apelu uczniowie zaprezentowali również swoje talenty: przygotowany przez uczennice układ taneczny (w wykonaniu Mai Działo-Miller, Kingi Bernchard oraz Dominiki Wojciukiewicz) oraz wykonaną przez Łucję Czapczyk kolędę (na skrzypcach) „Gdy się Chrystus rodzi..”.

Po występie ks. Paweł złożył wszystkim świąteczne życzenia. Zachęcił również zebranych do czynienia postanowień oraz dobrych uczynków. Apel oficjalnie zakończył się po podsumowaniu ze strony uczennicy z Samorządu Uczniowskiego oraz życzeniach i refleksjach Pana Dyrektora Andrzeja Zdanowskiego.

Przy dźwiękach kolędy przybyli goście oraz uczniowie rozeszli się do domów. (Zdjęcia)

Agnieszka Sawicka