Zabawa andrzejkowa

Dnia 23 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z rodzicami uczestniczyli w zabawie andrzejkowej przygotowanej przez wychowawczynię klasy – Agnieszkę Sawicką. Gdy zegar wybił godzinę 16.00, rozbrzmiała muzyka wypełniająca korytarze szkolne, dając znak, że imprezę czas zacząć.

Atrakcje andrzejkowe rozpoczęły się od nauki układów tanecznych w celu przełamania pierwszych lodów. Następnie w górę poszybowały kolorowe balony, dzięki którym zabawa przy muzyce stała się również udziałem rodziców. Po solidnej rozgrzewce przyszedł czas na wyciszenie się i bardziej tradycyjne zabawy andrzejkowe, które traktowane były przez wszystkich z przymrużeniem oka. Losując zawody marzeń lub miejsca wakacyjnych wyjazdów, uczestnicy zabawy śmiali się do łez, gdy okazało się, na przykład, że na wakacje marzeń pojadą do supermarketu lub obiorą kurs na inną planetę. Zorganizowane zostały również zabawy zręcznościowe, które sprawiły dzieciom jak i rodzicom wiele radości.

W celu zregenerowania sił można było w każdej chwili poczęstować się pysznościami przygotowanymi przez zaproszonych rodziców. Ukoronowaniem wspólnie spędzonego czasu była gra w butelkę, w czasie której rodzice na zmianę z dziećmi mieli do wykonania przeróżne zadania wymagające zręczności, współpracy oraz okazywania serdeczności. Uczestnicy zabawy wykazali się również poczuciem humoru i przeróżnymi umiejętnościami. W dobrych nastrojach rozeszli się do domów. (Zdjęcia)

Agnieszka Sawicka