Bezpieczne ferie zimowe!

20 stycznia 2010 roku uczniowie klas młodszych spotkali się na apelu "Witaj, Zimo! Bezpieczeństwo zabaw dzieci podczas ferii zimowych". Na spotkaniu gościliśmy Panów Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Uczniowie z klasy III a integracyjnej przedstawili część artystyczną, a w niej m.in.: inscenizację "Witaj, Zimo!", zaprosili wszystkich zebranych do zabawy ruchowej z piosenką "Tu śnieżynka" i do wspólnego śpiewania refrenu piosenki "Zima". Następnie autorzy prac przeczytali swoje wierszyki o zimie napisane na zajęciach edukacyjnych. Trzecioklasiści z nauczycielkami kształcenia zintegrowanego zaśpiewali piosenkę pt. "Walczyk na ślizgawce". Zobacz zdjęcia. Na zakończenie spotkania Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie korzystać z białego szaleństwa:

• Miejsca Twoich zabaw powinny być jak najdalej od ulic, dróg i szos, torów kolejowych.
• Nie chodź i nie ślizgaj się po lodzie. Nie znasz przecież jego grubości, mogą tam też czekać na Ciebie różne pułapki np. przeręble.
• Kamień w śnieżce to zły pomysł. Można komuś rozbić głowę a nawet wybić oko.
• Nie obrzucaj śniegiem jadących samochodów ani innych pojazdów, można spowodować wypadek.
• Nie rzucaj śnieżkami także w okna.
• Nie zaczepiaj sanek do samochodów, nie jest to zbyt bezpieczne.

Jeśli zostajesz sam w domu:
• Gaz, ogień, prąd elektryczny, woda – to cztery najważniejsze niebezpieczeństwa, których musisz się wystrzegać w swoich domowych zabawach.
• Zawsze, gdy usłyszysz dzwonek lub pukanie do drzwi sprawdź kto to? Wyjrzyj przez okno lub spójrz przez wizjer w drzwiach.
• Nie wierz obcemu, że jest urzędnikiem, panem z gazowni, hydraulikiem, kolegą taty lub koleżanką mamy.
• JEŻELI JEST TO OSOBA KTÓREJ NIE ZNASZ – OBCY: NIE OTWIERAJ DRZWI.

Obcy na drodze :
• Nigdy nie bierz słodyczy, zabawek czy pieniędzy od obcych.
• Nigdy nie wsiadaj do samochodu, którym kieruje obcy.
• Zastanów się zanim zaufasz. Nigdy nie przyjmuj propozycji wspólnego spaceru od obcych.
• Jeśli obcy próbuje zrobić coś złego – wołaj o pomoc!!
• Klucze – jeżeli rodzice nakazali ci zamknąć mieszkanie – zrób to dokładnie. Klucze ukryj w ubraniu tak, aby nie były widoczne dla obcych.
• Nigdy nie zostawiaj klucza pod wycieraczką, nie dawaj obcym, nie noś klucza na szyi – na takie okazje czyha włamywacz. Nie pozwól, by klucze dostały się w jego ręce!

Apel przygotowały i przeprowadziły - Katarzyna Gierda-Doliwa i Wiesława Jurewicz