Mistrzostwa Szkoły w Unihokeja

W dniu 23 listopada 2009 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 9 im Jana Pawła II o godzinie 14.40 rozpoczęły się Mistrzostwa Szkoły w Unihokeja dziewcząt i chłopców klas IV - VI o Puchar Dyrektora, które trwały do 27 listopada. W zawodach uczestniczyło 6 klas dziewcząt i 8 klas chłopców. Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się spotkanie, na którym to wszyscy zostali zapoznani z regulaminem rozgrywek i zasadami gry w unihokeja. Losowanie zadecydowało o wyłonieniu grup i kolejności rozgrywania poszczególnych meczy.
Chłopcy rozgrywali turniej systemem grupowym z podziałem na dwie grupy. Pierwsze dwie drużyny z grupy przechodziły do dalszej rywalizacji. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym, przez co miały bardziej ciekawą grę do ostatniego meczu. Do półfinału chłopców awansowali uczniowie klas VI b, VI c, V b, IV b, walka o pierwsze miejsca toczyła się między VI b a VI c. Ostatecznie wygrali uczniowie klasy VI b nie przegrywając żadnego meczu. Drugie miejsce klasa VI c i trzecie V b.
Wśród dziewcząt ostatniego dnia zawodów zostały podliczone punkty przez sędziego i wyłoniła została zwycięska klasa VI c, drugie miejsce zajęła klasa VI a, trzecie miejsce wywalczyły uczennice klasy V c.
Za zajęcie pierwszych trzech miejsc wręczane były puchary przez organizatora Mistrzostw. Dla najlepiej strzelającego zawodnika drużyn dziewcząt i chłopców czekały nagrody rzeczowe. Najwięcej bramek wśród dziewcząt strzeliła Dmitruk Karolina z klasy VI c u chłopców Romankiewicz Jakub z klasy VI b.
Po wręczeniu wszystkich nagród i uprzątnięciu sprzętu sportowego wszyscy rozeszli się do domów. Zobacz zdjęcia

Opracował:
Mierzejewski Artur