Świątecznie i wyjątkowo w naszej szkole.

W naszej szkole mogliśmy poczuć już dawno magię świąt, przybrała ona niecodzienny wystrój. Wszystkie klasy, korytarze i hole mienią się pięknymi dekoracjami, gwiazdkami, aniołkami, choinkami oraz świątecznymi pracami dzieci.
Wszyscy poczuliśmy, że zbliża się niezwykły okres - Wigilia i Boże Narodzenie. Czas wielkiej radości, miłości, czas przebaczania i pojednania, czas, który chcemy spędzić w gronie najbliższych.

Dwa dni przed Wigilią, zgromadziliśmy się, aby wspólnie, z naszą szkolną rodziną świętować. By w klasach przełamać się opłatkiem i złożyć sobie serdeczne życzenia. W magiczną aurę świąt wprowadziło nas przedstawienie na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczyna z zapałkami”, które przygotowali uczniowie z klasy III b, pod opieką pani Wiesławy Witkowskiej oraz pani Joanny Kotarskiej. Szczególne podziękowania należą się wspaniałym rodzicom uczniów tej klasy, którzy wspierali nasze działania,przygotowywali stroje, szyli sukienki,a także akompaniowali na gitarze podczas prób i występu. Cieszymy się, że wspólnie możemy stworzyć prawdziwą sztukę. Mali aktorzy do przedstawienia przygotowywali się kilka miesięcy, uczyli się prawdziwej gry aktorskiej, śpiewu kolęd oraz układu tanecznego śnieżynek do piosenki Cohena ,, Hallelujah”. Śliczna, zimowa dekoracja z uliczką przedmieścia, z latarniami, z kominkiem w tle przeniosła nas w zimową wigilijną noc. Bardzo wzruszające i piękne przedstawienie przypomniało nam w przededniu tych rodzinnych świąt, że nie powinniśmy pozostawać obojętni wobec drugiego człowieka, który jak mała dziewczynka z zapałkami prosi o choć maleńkie wsparcie.

Magia świąt i wyjątkowy nastrój trwały.
Po przepięknym, wzruszającym przedstawieniu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, aby tam podzielić się białym opłatkiem – znakiem pokoju i miłości oraz złożyć sobie serdeczne, płynące z głębi serca, życzenia. Był też czas na wspólne śpiewanie kolęd, ciepłą rozmowę, opowieści o tradycjach świątecznych panujących w naszych domach. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska
                                                                                                             Joanna Kotarska