Wspólne wykonywanie ozdób świątecznych

Przed latami okres poprzedzający Boże Narodzenie wiązał się z wykonywaniem ozdób choinkowych w domach, czym niejednokrotnie zajmowały się całe rodziny. Dziś, niestety, ten piękny zwyczaj łączący całe rodziny, zanika.

Aby przywrócić tradycję wspólnego robienia stroików świątecznych, nauczycielki naszej szkoły, panie Agnieszka Karanowska, Beata Pudlis, Anna Lewoc i Agnieszka Sawicka, zaprosiły rodziców i uczniów na bezpłatne warsztaty bożonarodzeniowe.

7 grudnia po południu do naszej szkoły przybyło około pięćdziesiąt osób, by wspólnie się bawić i twórczo działać. Wszystkim już od początku dopisywał dobry humor oraz zapał do pracy.

Uczestnicy, z pomocą nauczycielek, robili bombki metodą decoupage, choinki z zielonego sizalu oraz białej włókniny, aniołki z szyszek i kartki świąteczne. Prace wykonywano rodzinnie – mama z dzieckiem, a także mama, babcia, tata i dziecko.

Dwie godziny upłynęły w miłej, rodzinnej atmosferze. Tak, jak za czasów naszych prababek, były ploteczki i poważne rozmowy, śmiech i dowcipy, a w tle piękne polskie kolędy.

Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się dużym talentem plastycznym, cierpliwością oraz precyzją, a radość z efektów swojej pracy była ogromna.

Mamy nadzieję, że te własnoręcznie wykonane przepiękne ozdoby (bo każdy swoją pracę zabierał ze sobą) znajdą poczesne miejsce w domach naszych uczniów i będą im przypominały, że szkoła to nie tylko nauka, ale też miejsce na wspólną, rodzinną zabawę. Liczne grono uczestników i ich pozytywne nastawienie udowodniło nam, że warto podejmować się wspólnych działań, zwłaszcza w tak pięknym, rodzinnym okresie, jakim jest Boże Narodzenie. Sadzimy też, że warto kontynuować piękną tradycję, pielęgnując dzieło naszych przodków i, zamiast kupować sztuczne bombki, razem z dziećmi wykonywać ozdoby. (Zdjęcia)

Anna Lewoc