Rodzice stanęli na boisku!

6.12.2016 r. o godz. 16:15 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku odbył się Mikołajkowy Turniej Badmintona Rodziców pt. „Rodzice Dzieciom”.

Celem imprezy sportowo-rekreacyjnej była integracja środowiska rodzinnego i szkolnego, pogłębienie współpracy z rodzicami, popularyzacja sportów rekreacyjnych oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.

Turniej spotkał się z żywym zainteresowaniem miłośników sportu i rekreacji. Do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów. Każda klasa wytypowała dwuosobową drużynę rodziców. Zespoły rozegrały mecze w trzech grupach, na trzech boiskach, systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak przebiegała w duchu fair-play. Było mnóstwo zabawy i radości. Drużyny, które pokonały swoich rywali, zajmując pierwsze lokaty, awansowały do finału. Pozostałe ekipy walczyły o miejsca IV-VI oraz VII-IX i X-XII.

Zawodnicy walczyli o nagrody ufundowane przez Urząd Miasta oraz Ełckie Centrum Kultury w Ełku. Nagrodą główną był bilet wstępu na wybrany film w kinie ECK. Nagrodę tę oraz I miejsce w turnieju wywalczyła klasa 3c, w składzie: p.Opoński Artur-p.Kuczyński Krzysztof. II miejsce zajęła klasa 3a, którą reprezentowali p.Karpuk Maciej-p.Głowacki Dariusz. III miejsce zajęła ekipa klasy 3b, w imieniu której grali p.Wittlieb Robert-p.Niedźwiedzki Marcin.
Kolejne miejsca przypadły następującym klasom i ich przedstawicielom:
IV miejsce – kl.2c: p.Godlewska Urszula-p.Godlewski Piotr
V miejsce – kl.5b: p.Markowska Renata-p.Wasilewski Dariusz
VI miejsce – kl.6b: p.Borowik Agnieszka-p.Malinowska Urszula-p.Ziarko Arkadiusz-p. Malinowski Stanisław
VII miejsce – kl.4a: p.Jakubowska Agnieszka-p.Sulewski Bogdan
VIII miejsce – kl.1a: p.Urbaniak Grzegorz-p.Kaliszuk Jarosław
IX miejsce – kl.5a: p.Herbszt Monika-p.Herbszt Marcin
X-XII miejsca – kl.2a: p.Borowik Agnieszka-p.Zadrożny Piotr; kl.4b: p.Grądzka Anna-p.Grądzka Antonina; kl.2b: p.Matysiuk Joanna-p.Skawiński Mieczysław.
Klasy te otrzymały słodkie upominki ufundowane przez SP 9.

Mikołajkowy Turniej Badmintona przyciągnął nie tylko zawodników-rodziców, ale także sporą grupę kobiców-dzieci. Wśród nich nie zabrakło wychowawców klas. Podziękowania należą się również sędziom-uczennicom z kl.5b i 6a. Nad całością czuwały organizatorki turnieju p. B.I.Pudlis i D. Markowska.

Sportowcy zadowoleni byli z udziału w rozgrywkach badmintona, licząc na jego kontynuację. Kibice również pozytywnie wypowidali się o tym sportowym wydarzeniu i wysoko ocenili jego organizację. Z całą pewnością była to dodatkowa dawka ruchu, w atmoswerze dobrej zabawy. Dzięki sportowej rywalizacji mogliśmy się bliżej poznać. Rodzice poprzez udział w Turnieju pokazali swoim dzieciom, że sport to nie tylko wynik, ale przede wszystkim droga do zdrowia, dobrego samopoczucia, rozwijania własnych zainteresowań. Jednym słowem – inwestycja, która procentuje do końca życia.

Mikołajkowy Turniej Badmintona „Rodzice Dzieciom” jest niewątpliwie wspaniałym wkładem we współpracę szkoły z rodzicami. (Zdjęcia)

Dorota Markowska
                                                                                                         Beata Iwona Pudlis