Sprawozdanie z Międzyszkolnego Konkursu
„Historia Polski słowem, pieśnią i pędzlem opowiedziana”

21 listopada 2016 r. w siedzibie Muzeum Historycznego w Ełku odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu „Historia Polski słowem, pieśnią i pędzlem opowiedziana”. Jego organizatorami są Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku oraz Muzeum Historyczne w Ełku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz.

Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, przybliżenie historii Polski, przywrócenie naszej zbiorowej pamięci poezji i pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju.

W tym roku naszą szkołę w konkursie reprezentowało siedmioro uczestników: Antonina Kaczmarczyk z kl. III b, której opiekunką była p. Wiesława Witkowska, Aleksandra Dźwilewska z kl. VI a i Hubert Wybranowski z kl. V b w konkursie recytatorskim, Antonina Grądzka z kl. IV b w muzycznym oraz Wiktoria Siwek z kl. IV a, Julia Zakrzewska z kl. VI b i Tobiasz Ryk z kl. VI b. Uczniów starszych klas do konkursu uczniów przygotowywały panie Anna Chmielecka, Anna Lewoc i Anna Nartowicz.

Nasi wychowankowie godnie zaprezentowali szkołę, chociaż nie wszystkim udało się stanąć na podium. Konkurencja była naprawdę bardzo duża. Cieszymy się z trzeciego miejsca Julki Zakrzewskiej oraz wyróżnień, które zdobyli Tosia Kaczmarczyk, Wiktoria Siwek i Tobiasz Ryk. (Zdjęcia)

Nagrodzone prace naszych uczniów

Julki                                                 Wiktorii