Laurka dla Polski

Jan Paweł II powiedział: Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu.”

Wierni nauce Naszego Patrona wychowujemy młode pokolenie w duchu miłości do Ojczyzny, uczymy radości z odkrywania narodowej i historycznej tożsamości, pielęgnujemy polski język, kulturę i tradycje.

Dziewięćdziesiątą ósmą rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości postanowiliśmy uczcić w wyjątkowy sposób. Na przełomie października i listopada uczniowie wspólnie z nauczycielami na zajęciach i godzinach wychowawczych przygotowali laurki, na których zapisali życzenia dla Polski. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i kreatywnością. Wykonały laurki malowane, rysowane, wyklejane, wydzierane, płaskie i przestrzenne. Również życzenia były ciekawe i zaskakujące. Większość dotyczyła zachowania przez nasz kraj wolności, powodzenia w realizacji planów i szczęścia dla wszystkich Polaków. Pojawiły się też i takie, które mówiły o rozkwicie państwa, mądrych wyborach, zwycięstwach naszych sportowców, czy powrocie rodaków z zagranicy.

Wszystkie uczniowskie prace zostały następnie spakowane do dużego pudełka i, wraz życzeniami z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, wysłane do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Zainicjowane przez panią Annę Lewoc działanie „Laurka dla Polski”, mające na celu rozbudzanie uczuć patriotycznych, szacunku i miłości do Ojczyzny i jej trudnej historii, spotkało się z pozytywnym odzewem całej społeczności szkolnej. Kartki z życzeniami wykonywały z dużym zaangażowaniem wszystkie klasy, nawet najmłodsi z zerówek. (Zdjęcia)