Kolejny występ naszych małych aktorów z klasy II b
w przedstawieniu pt.,, Kopciuszek”

Uczniowie z klasy II b w roku szkolnym 2015/2016 mogli uczestniczyć w zajęciach koła teatralnego, które prowadzi wychowawczyni – pani Wiesława Witkowska. W ubiegłym roku mogliśmy oglądać dwa przedstawienia: ,,Śnieżka” oraz ,, Czerwony Kapturek”.

W tym roku szkolnym, a dokładniej 14 czerwca 2016 r. uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej oraz przedszkolakom z zaprzyjaźnionych przedszkoli ,, Słonecznej Ósemki” i ,, Promyka” przedstawienie pt. ,, Kopciuszek”. Mali aktorzy przygotowywali się do przedstawienia wiele miesięcy, opracowywali dokładnie scenariusz, wykonywali wspólnie z rodzicami scenografię i rekwizyty, uczyli się piosenek i układów tanecznych, a także opanowywali niezwykle trudny kunszt gry aktorskiej. Dzieci nieśmiałe uczyły się panować nad tremą i pokonywały własne lęki, natomiast te, które posiadają talent aktorski mogły rozwijać swoje uzdolnienia i realizować pasje. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w całe przedsięwzięcie. Ogromna wdzięczność należy się również rodzicom dzieci, którzy współtworzyli dekorację. Rodzice uczniów mogli podziwiać swoje pociechy podczas występu popołudniowego, przygotowanego specjalnie dla nich jako prezent z okazji Dnia Mamy I Taty. Wzruszeń było moc, popłynęły łzy szczęścia i dumy.

Gromkie brawa jakie otrzymali mali aktorzy od szerokiej publiczności, zgromadzonej na auli Gimnazjum nr 3, były potwierdzeniem wspaniałego i udanego występu. A taniec dworski ,,Menuet”, który dzieci wykonały na koniec przedstawienia przeniósł wszystkich widzów w prawdziwy, bajkowy świat. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska