FESTYN SZKOLNO-RODZINNY „BAW SIĘ Z NAMI”

Dnia 31 maja 2016 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku, odbył się Festyn Szkolno – Rodzinny. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i goście uczestniczyli w grach i zabawach indywidualnych, drużynowych i grupowych przy głośnej muzyce.

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy była aktywność ruchowa, zachęta do czynnego wypoczynku z całą rodziną. Dzieci młodsze i starsze z werwą skakały przez długą skakankę, grały w badmintona, maluszki celowały kółkiem w paliki, grupy ustawiały się do przeciągania liny, siłowali się uczniowie, rodzice a także nauczyciele. Wielkie emocje przeżywały dzieci konkurujące w zabawie z hula hop. Klasy pierwsze, drugie i trzecie miały okazję wykazać się umiejętnością kręcenia hula hopem na czas. Klasy starsze pokonały tor przeszkód w sześcioosobowych drużynach, doskonale radząc sobie z trudnościami, mobilizując się nawzajem i pomagając. Dwuosobowe drużyny zbijały balony zawieszone na ściance piłką koszykową. Wbrew pozorom nie miały łatwego zadania, potrzebna była celność i siła. Dziewczęta klas czwartych jeździły na rolkach udawadniając , że jest to wspaniały sposób na utrzymanie kondycji w każdym wieku. Gra w siatkówkę kocykową wzbudziła wiele wzruszeń, para trzymająca za rogi kocyk musiała być bardzo zgrana, wspólnie działać i szybko podejmować decyzję. Imprezę uświetniały występy laureatek konkursu piosenki, pokazy taneczne przy żwawej muzyce. Uczennice klas 4a, 5a, 6b i 6c w oddzielnych układach tanecznych z entuzjazmem porywały do wspólnej tanecznej przygody . Obejrzeliśmy bardzo żywiołowo przedstawiony pokaz aikodo - japońskiej sztuki walki wręcz. Jak co roku odbył się rodzinny konkurs plastyczny, tym razem pod hasłem „Ruch to zdrowie” . W hali sportowej rozegrano otwarty turniej w tenisa stołowego. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła pozytywna energia , przez cały czas panowała wesoła atmosfera tym bardziej, że dzieci za poszczególne konkurencje, grę oraz za uczestnictwo w zabawach otrzymywały nagrody, upominki lub słodycze. Po godzinie zmagań sportowych, w trakcie festynu, rozpalone zostało ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski. Pani Urszula Stajniak poczęstowała uczestników festynu przepysznymi babeczkami z m.in. kremem mascorpone z czarną porzeczką, cytrynowym z kiwi, czy musli z mleczną kanapką. Dziewczęta starszych klas też miały wypieki własnej produkcji . Degustacja była dodatkową atrakcją kulinarną. Rodzice dookoła boiska, przy swoich klasach rozstawili grille, rozłożyli kocyki, miło spędzając czas ze swoimi pociechami. Zabawę z torem przeszkód dla rodzica i dziecka przerwał niestety ulewny deszcz, trzeba było uciekać do hali sportowej. Tam klasa 2 c przeniosła uczestników festynu w zaczarowany świat zumby. W rytmie dynamicznej muzyki tańczyli i konczyc nie chcieli…. (Zdjęcia)

Beata Pudlis