MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII „AFTERNOON TEA” ROZSTRZYGNIĘTY!

23 maja 2016 roku odbyła się, w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku, kolejna edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii „Afternoon tea”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z ełckich szkół podstawowych, z klas: V-VI.

Zadaniem uczniów było napisanie testu w czasie 45 minut. Test zawierał pytania zamknięte lub wymagające krótkiej odpowiedzi, podpisywanie obrazków związanych z geografią lub symbolami Wielkiej Brytanii.

Po napisaniu testu zostali wyłonieni najlepsi uczniowie, którzy przeszli do kolejnego etapu, a była to część ustna. Uczniowie losowali pytania, mieli czas na przygotowanie odpowiedzi, po czym nie tylko wypowiadali się na wylosowany temat w języku angielskim, ale również otrzymywali od przewodniczącej komisji dodatkowe pytanie, na które musieli od razu właściwie zareagować.

Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku, ponieważ właśnie im przyznano pierwsze oraz drugie miejsca. I tak kolejno:

I miejsce przyznano Antoniemu Prądzyńskiemu (SP nr 3)

II miejsce – Kinga Czyżewska (SP nr 9) i Kinga Mitrofan (SP nr 3)

III miejsce – Jakub Górski (SP nr 9)

Nagrodzeni zostali nie tylko najlepsi uczniowie, ale również wszyscy uczestnicy konkursu oraz nauczycielki. W wolnej chwili uczestnicy oraz opiekunowie mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

Całość konkursu, który miał na celu rozbudzenie zainteresowania kulturą i obyczajowością Wielkiej Brytanii, rozwijanie sprawności językowych oraz integracja środowisk uczniów i nauczycieli ełckich szkół, przygotowały panie: Elżbieta Rafałowska, Joanna Kotarska oraz Agnieszka Gilewska.