„Anioły istnieją, ale często nie mają skrzydeł,
nazywamy je więc przyjaciółmi.”

9 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku odbył się koncert charytatywny zatytułowany „Anioły istnieją”. Przygotowaliśmy go z myślą o Krystianie, uczniu III klasy naszej szkoły, który jest ciężko chory i potrzebuje pomocy i wsparcia.

Zaproszeni goście zaczęli pojawiać się na sali już około godziny 1630. Podczas oczekiwania na program artystyczny chętni na kiermaszu, którym opiekowali się uczniowie z klasy V b i pani Urszula Maksimowicz, mogli zakupić ozdoby świąteczne i pierniczki własnoręcznie wykonane przez nauczycieli i uczniów Dziewiątki oraz ich rodziców.

Koncert rozpoczął się o godzinie 1700, wtedy na scenie zabrzmiały dźwięki piosenki zespołu Hej „Moja i twoja nadzieja”. Następnie zgromadzeni obejrzeli film, przygotowany przez Olę Basiewicz, przybliżający wszystkim Krystiana. W trakcie koncertu wysłuchaliśmy wielu wspaniałych utworów w wykonaniu gości, absolwentów i uczniów naszej szkoły. Na początku gościnnie wystąpiły: Kinga Malinowska i trio w składzie: Agata Papież (wiolonczela), Aleksandra Tyl (pianino) i Nathalie Tyl (gitara). Następnie przepięknie zaśpiewała Paulina Tyszka, której rewelacyjnie akompaniował Kacper Kasprzak. Podziwialiśmy również niezwykłe umiejętności wokalne naszych absolwentek – Estery Ławrukajtis i Oli Basiewicz. Niezapomnianych emocji dostarczył też wszystkim chwytający za serce występ członków chóru „Kontrapunkt”. Na scenie zobaczyliśmy także utalentowanych tancerzy i muzyków – uczniów naszej szkoły. Wysłuchaliśmy wspaniałego występu chóru szkolnego, którym opiekuje się pani Anna Nartowicz oraz Magdy Kruszewskiej z kl. VI c. Natomiast Piotrek Karpuk z kl. VI a swoją rewelacyjną grą na cymbałach przeniósł nas w inne czasy. Entuzjastycznie zostały też przyjęte pokazy taneczne uczniów klasy II b, których przygotowała wychowawczyni – pani Wiesława Witkowska i klasy III b – wychowawczyni pani Renata Basiewicz. Występy muzyczne przeplatane były „perełkami nadziei” – aforyzmami i myślami czytanymi przez uczniów klasy V a.

Naprawdę było na co popatrzeć i czego posłuchać… Wszyscy artyści, którzy wystąpili w czasie koncertu, zdecydowali się ofiarować Krystianowi cząstkę samego siebie i jak najlepiej zaprezentować to, co kochają najbardziej: śpiew, taniec, grę na różnych instrumentach.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało prawie 150 osób. Bardzo ucieszyła nas tak duża frekwencja, okazało się, że w chwilach ważnych i wyjątkowych można liczyć na ludzi wielkiego serca.

Dzięki ofiarności ludzi zebraliśmy 3044 złotych. Przekazaliśmy je rodzicom Krystiana. Pewnie jest to kropla w morzu potrzeb, ale jakże potrzebna „kropla”.

Za organizację imprezy odpowiedzialne były panie Grażyna Barcińska, Anna Chmielecka, Anna Lewoc i Anna Nartowicz.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, osobom przygotowującym pierniczki i ozdoby na kiermasz oraz artystom, którzy swoim występem uświetnili koncert i pomogli Krystianowi!!! (Zdjęcia)