Lekcja przyrody, historii i rzeźby poza murami szkoły – sprawozdanie.

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Wiesławą Witkowską wybrali się w teren na zajęcia edukacyjne. Do wycieczki starannie się przygotowali, bowiem oprócz odpowiedniego stroju, ekwipunku na ognisko zabrali ze sobą kostkę mydła szarego. Maluchy odwiedzili prawdziwą pracownię rzeźby, poznali pracę rzeźbiarza oraz jego narzędzia i wytwory. Uczniowie mogli się przekonać jak powstaje płaskorzeźba- sami rzeźbili w mydle. Było to nowe i bardzo ciekawe doświadczenie.
       Następnie uczniowie zwiedzali Muzeum Kolejnictwa, poznali historię kolei. Podziwiali lokomotywy parowe, urządzenia i przedmioty stosowane w kolejnictwie w dawnych czasach. Przewodnik ciekawie opowiadał dzieciom o pracy kolejarzy prezentując odpowiednie eksponaty muzealne. Maluchy mogły zobaczyć wnętrze lokomotywy. W dalszej kolejności uczniowie obejrzeli dawne fotografie Ełku , rozpoznawały na nich miejsca które znają, ale jakże inne – stare, zniszczone przez wojnę i bardzo odległe.
       Ciekawą atrakcją było również zwiedzanie skansenu pszczelarstwa, bliższe poznanie pracy pszczelarza, a także zwiedzanie mini-zoo.
       Zwieńczeniem edukacyjnej wyprawy było ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawa na świeżym powietrzu. Jesteśmy wdzięczni Stowarzyszeniu Ziemi Ełckiej, które umożliwiło nam odbycie tej niezwykle kształcącej wycieczki. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska