Wizyta w Wiosce Indiańskiej w Spytkowie k. Giżycka.

Wycieczki klasowe to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci form uczestnictwa w życiu szkolnym. Jest to możliwość oderwania się od typowo szkolnej rzeczywistości i nieco sztywnej atmosfery, często przynoszącej więcej korzyści dydaktycznych niż najciekawsza lekcja.
       Mając na uwadze rozwój dzieci i integrację zespołu klasowego, uczniowie klasy I a oraz klasy I b wraz z paniami wychowawczyniami Wiesławą Witkowską i Agnieszką Sierzputowską dnia 1 czerwca 2015 r. wybrali się na poszukiwanie historii Indian. Z radością na ustach wyruszyliśmy autokarem w pierwszą klasową podróż. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, a nasi rodzice nieco wystraszeni. Podróż minęła szybko, byliśmy zdyscyplinowani i posłuszni. Atrakcji było wiele. Pobyt w ,,Wiosce Indiańskiej” miał następujący przebieg:
                     • Zwiedzanie tipów i ich wyposażenia.
                     • Słuchanie opowieści o życiu Indian.
                     • Zwiedzanie muzeum Indian.
                     • Ognisko i pieczenie kiełbasek.
                     • Gry i zabawy indiańskie: strzelanie z łuku, rzuty oszczepem itp.
                     • Kupno pamiątek.
       Wszyscy przywieźliśmy z tej wycieczki nową wiedzę na temat życia Indian, niezapomniane wrażenia oraz bagaż wspaniałych doświadczeń i wspomnień. I jak to z dziećmi bywa najważniejszą atrakcją dla nas była możliwość samodzielnego kupienia pamiątek, oczywiście bez pomocy rodziców. Zresztą zobaczcie sami jak cudownie się bawiliśmy. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska