Sprawozdanie z uroczystości Dnia Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia 2015 r. uczniowie klasy I b z wychowawczynią Wiesławą Witkowską zorganizowali dla babć i dziadków uroczystość. Na zajęciach uczniowie wykonali zaproszenia i z tygodniowym wyprzedzeniem wręczyli je zaproszonym.

Pierwsza część uroczystości odbyła się na holu I piętra. Zadbano o piękną dekorację. Aktorzy wcielili się w różne postacie bajkowe. I jak to w bajkach bywa, na koniec odbył się koronkowy bal, z układem tanecznym ze wstążkami. Podczas piosenki pt. ,, Cza - cza dla Babci i Dziadka” dzieci wyśpiewały życzenia dla swoich gości oraz zaśpiewały tradycyjne ,, Sto lat”. Następnie uczniowie wręczyli Dziadkom i Babciom laurki, wykonane na plastyce.

Druga część uroczystości odbyła się w odświętnie udekorowanej sali 103. Z pomocą naszych kochanych rodziców przygotowaliśmy słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. W dalszej kolejności odbyły się konkursy, podczas których wnuczki i wnukowie mogli wspólnie z dziadkami bawić się, sprawdzać różne umiejętności i jeszcze lepiej poznawać się. Wszystkie konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jednak największy ubaw mieliśmy, kiedy to dziadkowie musieli wykonać fantazyjne fryzury swoim wnuczkom, oczywiście nie używając grzebienia. Nagrodą za udział w konkursach dla dzieci były lizaki, a dla gości - medale: Super Dziadek, Super Babcia.

Pod koniec uroczystości dziadkowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim wnukiem, czy wnuczką. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych gości. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska