Spotkanie z panem Remigiuszem Karpińskim

27 listopada 2014 roku na zaproszenie pań Jolanty Gromady i Beaty Pudlis przybył do naszej szkoły trener Ełckiego Klubu Karate Kyokushin pan Remigiusz Karpiński ze wspaniałym pokazem karate. Pan Remigiusz opowiedział społeczności szkolnej o swoim zamiłowaniu do tego sportu. Wytrwale, zdobywając stopień po stopniu, dążył do zdobycia stopnia mistrzowskiego - V dana. A tytuł shihan’a (co w odniesieniu do tytułów naukowych można określić jako profesor karate) otrzymał podczas odbywającego się bezpośrednio po Mistrzostwach Świata seminarium u podnóża najwyższego szczytu Japonii - wulkanu Fudżi. Na stronach internetowych czytamy: zdobywca III miejsca w kata mężczyzn na Mistrzostwach Świata w Osace, pięciokrotny medalista Mistrzostw Europy, Mistrz i Wicemistrz Ameryki Północnej i Południowej, dziewięciokrotny Mistrz Polski, krajowy i międzynarodowy sędzia karate, trener - jego zawodnicy zdobywali medale mistrzostw Polski, Holandii, Niemiec Austrii, Francji, Kanady a także Mistrzostw Europy – na naszej hali sportowej poznaliśmy człowieka bardzo skromnego z niesamowitą osobowością prawdziwego sportowca i trenera. Z dumą przedstawił nam swoich podopiecznych, dla których karate to pasja i sposób na życie. Obejrzeliśmy krótki ale imponujący pokaz umiejętności i sprawności fizycznej. Uderzenia, kopnięcia z półobrotów, walka dwóch zawodników, łamanie desek wywoływały aplauz wśród widzów. Najmłodsi karatecy opowiedzieli jak zaczęli trenować, pan Karpiński odpowiedział na szereg pytań uczniów zainteresowanych tą dyscypliną sportu. Wiemy, że to bardzo dobry sposób na spędzanie czasu wolnego i aktywny wypoczynek. Na koniec spotkania trener rozdał mnóstwo autografów. (Zdjęcia)