Klasa I ,,b” w prezencie świątecznym
prezentuje przedstawienie teatralne pt. ,, Śnieżka”

12 grudnia klasa I b wraz z wychowawczynią Wiesławą Witkowską zorganizowała świąteczny prezent dla swoich rówieśników - w postaci przedstawienia teatralnego pt. ,,Śnieżka”. Zadbano o właściwą atmosferę oraz scenografię. Hol I piętra zamienił się w prawdziwą scenę za sprawą pięknej dekoracji i oczywiście pełnej widowni. Mali aktorzy wcielili się w postacie bajkowe. W rolę Śnieżki wcieliła się Kinga Markowska, królewiczem był Piotr Wenda, a Macochę zagrała Tatiana Karpienko. Narratorem i zarazem lustrem była Tosia Kaczmarczyk. W role krasnoludków wcielili się: Szymon Pudlis, Wiktoria Porowska, Michasia Murzynowska, Karolinka Warsiewicz, Amelka Modzelewska, Gabrysia Borkowska oraz gościnnie uczennica kl. III Weronika Porowska. Nie zabrakło elementów tańca np.,, Taniec kwiatów” z wykorzystaniem piłek – na podstawie utworu Beethovena ,, Do Elizy” oraz tańca z wykorzystaniem wstążek ,,Koronkowy Bal.” Przedstawienie bardzo podobało się widowni, a mali aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Tego samego dnia na przedstawienie zaprosiliśmy Rodziców uczniów kl. I b Następnie udaliśmy się wszyscy do klasy, gdzie odbyła się II część spotkania, już przy wigilijnym stole. Uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną nawiązującą do tradycji Bożego Narodzenia, połączoną ze śpiewem kolęd. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy życzenia. Dzieci wręczyły Rodzicom aniołki, które wykonały wcześniej na zajęciach plastycznych. Następnie odbyła się uczta wigilijna przy słodko nakrytym stole. (Zdjęcia)

Ełk, 12.12.2014                                                                     Wiesława Witkowska