Sprawozdanie z konkursu plastycznego „Cztery Pory Roku”
Etap I – Jesień

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI naszej szkoły. Pierwszy etap odbył się dnia 7 listopada 2014 roku. Wzięło w nim udział 13 osób, w tym kilkoro uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W bieżącym roku szkolnym konkurs odbywa się pod hasłem „Bezpiecznie spędzamy czas o każdej porze roku” i obejmie 4 etapy: Jesień, Zima, Wiosna, Lato.

Etap pierwszy miał pokazać nie tylko piękno jesiennej aury, ale również sposoby bezpiecznego spędzania czasu wolnego jesienią. Na uczniowskich pracach widać zatem dzieci i dorosłych ubranych adekwatnie do jesiennej słoty, spacerujących wśród opadających liści, na wietrze i w deszczu, ale pod barwnymi parasolami, rowerzystów poruszających się po ścieżce rowerowej w kaskach, ochraniaczach na kolana i szalikach. Rowery są zaopatrzone w odblaski, gdyż jesienią wcześnie zapada zmrok. Widzimy też rodzinę przechodzącą przez jezdnię po przejściu dla pieszych, przy zielonym świetle, a wokół zagrabione na kupki liście i drzewa o nagich konarach. Jest też jesienny spacer z pieskiem, który jest na smyczy i w kagańcu, co zapewnia bezpieczeństwo innym osobom przebywającym w parku i podziwiającym barwy jesiennej przyrody.

Jak widać dzieci z pełnym zrozumieniem podeszły do tematyki tegorocznej edycji konkursu, która jak się na początku wydawało, mogła im sprawić pewne trudności. Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych skupili się na pokazaniu piękna jesiennej przyrody. Ich prace są kolorowe i przedstawiają złotą polską jesień.(Zdjęcia)

Organizatorkami konkursu są Agnieszka Karanowska i Joanna Zgódka.