Finał projektu "aleMądrale"

20 listopada 2014 r. odbył się finał projektu „aleMĄDRALE” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ełku. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów naszej szkoły. Aby zakwalifikować się do finału dzieci musiały najpierw uczestniczyć w pięciu warsztatach organizowanych przez ełckie placówki: Park Naukowo-Technologiczny, Szkołę Artystyczną, Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Muzeum Historyczne oraz wziąć udział w grze ulicznej, podczas której na podstawie instrukcji odnajdywały znane budowle ełckie, a w nich wybierały niezbędne do finału przedmioty.

W Ełckim Centrum Kultury, podczas finału, nadszedł czas na wykorzystanie w praktyce zdobytych wcześniej umiejętności. „AleMĄDRALE " z naszej szkoły wraz z uczniami innych ełckich podstawówek wylądowały na bezludnej wyspie. Tam czekały na nie rozmaite zadania do wykonania. Dzieci musiały wykazać się różnorodną wiedzą m.in. muzyczną, techniczną, medyczną, matematyczną, czy językową oraz zdolnościami plastycznymi. Duże znaczenie odegrała również umiejętność pracy w grupie, bo to niej drużyna zdobywała punkty.

Uczniowie „dziewiątki” zdobyli 15 punktów. Większy wynik – 17 punktów uzyskały jedynie „trójka” i „czwórka”. W wyniku dogrywki, Super Talent, czyli pierwsze miejsce w I edycji imprezy zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3, a II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe znaczki, a szkoły – statuetki.

Spotkanie w ECKu stworzyło dla uczniów szansę nie tylko do sprawdzenia swojej wiedzy, ale również do świetnej zabawy. Naszej drużynie dzielnie dopingowała klasa 4 b pod opieką pań: Anny Lewoc i Grażyny Barcińskiej, natomiast „Mądralami” zajęły się panie: Elżbieta Rafałowska i Anna Nartowicz.

Skład drużyny „aleMĄDRALE”:

Natalia Gajda – kl. 3 a