Sprawozdanie z uroczystości Ślubowania klas I.

Dnia 23 października 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 9 imienia Jana Pawła II odbyła się ważna dla pierwszoklasistów i ich dumnych rodziców uroczystość Ślubowania klas I. Maluchy zaczarowane przez Złą Wróżkę w Żółtodzioby dzielnie znosiły trudy podróży do trzech krain: Śpiewu i tańca, Miłości oraz Mądrości. Udowodniły zebranym Gościom, między innymi Panu Prezydentowi Tomaszowi Andrukiewiczowi, Rodzicom i Nauczycielom, że mogą stać się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Dobra Wróżka zrzuciła z dzieci złe zaklęcie. Następnie odbyła się Gala Ślubowania i Pasowania na uczniów, czyli najważniejszy moment tej doniosłej uroczystości. Pan Dyrektor Andrzej Zdanowski pasował dzieci dużym ołówkiem, którego wielkość zachwyciła wszystkie maluchy.
Cała uroczystość przebiegała sprawnie pod czujnym okiem pań wychowawczyń - pani Agnieszki Sierzputowskiej - kl. I a, pani Wiesławy Witkowskiej – kl. I b, p. Doroty Staniszewskiej – kl. I c oraz prowadzącej uroczystość pani Renaty Basiewicz. O piękną dekorację auli zadbała pani Jolanta Gromada oraz pani Urszula Maksimowicz. Scenariusz uroczystości przygotowała pani Wiesława Witkowska.
       Miłym akcentem dla pierwszaków były prezenty, które otrzymały od starszych kolegów: uczniów klas II, Samorządu Uczniowskiego oraz pana Prezydenta. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy. Natomiast pierwszoklasiści wręczyli gościom upominki w postaci pięknych laurek, które przygotowały panie Barbara Rzeniewicz oraz Agnieszka Sitko.(Zdjęcia)

Wiesława Witkowska