„Będę Was kochał z Nieba, jak kochałem na ziemi…”

16 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Patrona.

O 8.30 udaliśmy się do kościoła. Msza święta została odprawiona specjalnie z tej okazji. Następnie zaprosiliśmy wszystkich pracowników szkoły, uczniów i nauczycieli na prezentację multimedialną (przygotowaną przez panie Annę Chmielecka i Annę Lewoc), w której przypomnieliśmy życie i działalność Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II. Podczas prezentacji kilkakrotnie wsłuchiwaliśmy się w słowa Papieża – fragmenty przemówień, refleksji. Czuliśmy, że jest obecny i mówi do każdego z nas…
Uczennica Ola Dźwilewska (IVa) przepięknie i wzruszająco zaśpiewała piosenkę „Księga się zamyka”, niektórym zakręciła się łza w oku.
       Oglądanie prezentacji podzieliliśmy na dwie tury. Najpierw klasy 0-3, w tym czasie uczniowie z klas 4-6 udali się do swoich sal na godzinę wychowawczą, a prezentację obejrzeli na następnej lekcji, wówczas młodsze klasy spotkały się z wychowawcami. Nauczyciele mieli okazję porozmawiać ze swoimi wychowankami o Patronie szkoły, niektóre klasy zrobiły piękne plakaty poświęcone Janowi Pawłowi II.
       Chociaż w tym dniu nie było zajęć dydaktycznych, na pewno nasze „spotkanie” z Janem Pawłem II – wspaniałym nauczycielem i ponadczasowym autorytetem było pouczające, przyniosło wiele wzruszeń i refleksji.
       Na uroczystości był obecny proboszcz naszej parafii Ksiądz Prałat Mieczysław Brzóska oraz przewodniczący Rady Rodziców- pan Dariusz Wasilewski.
       Przepiękną dekorację zaprojektowały i wykonały panie Grażyna Barcińska, Anna Chmielecka oraz Anna Lewoc. Oprawą muzyczną zajęła się pani Anna Nartowicz.
Komentarze do prezentacji czytali uczniowie z klas czwartych- Ola Dźwilewska, Patrycja Kiełczewska, Kuba Bugała i Bartek Malinowski.(Zdjęcia)