W hołdzie Naszemu Patronowi

27 kwietnia 2014r. Wielki Polak, Nasz Patron, Jan Paweł II został włączony w poczet świę-tych. Następnego dnia, 28 kwietnia, odbył się w naszej szkole koncert pod hasłem: „RADUJMY SIĘ”, organizacją którego zajęły się panie: Anna Chmielecka, Grażyna Barciń-ska oraz Anna Lewoc.
Pragniemy rozsławiać imię Naszego Patrona oraz ukazywać Jego naukę, propagować wartości jakie głosił, zaproponowaliśmy więc wspólne świętowanie szkołom z miasta i gminy Ełk.
Na nasze zaproszenie odpowiedziała Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stradunach oraz Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach. Do koncertu włączyli się również uczniowie z naszej szkoły. Niektórzy połączyli swoje siły na poziomach klas, inni wystąpili sami. Uczniowie przygotowali różne pieśni i piosenki w hołdzie Janowi Pawłowi II, klasa VI a wyrecytowała wiersz poświecony Naszemu Patronowi. Klasa VI b wybrała natomiast kilkanaście anegdot z życia Papieża i zaprezentowała je w trakcie koncertu. Również wychowawcy włączyli się czynnie w przygotowania, niektórzy nawet wystąpili ze swoimi klasami.
Na naszym koncercie nie zabrakło znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas
Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński, wiceprezydent Ełku Pan Artur Urbański, proboszcz naszej parafii Ksiądz Prałat Mieczysław Brzóska, przewodniczący Rady Rodziców Pan Dariusz Wasilewski oraz dyrektorzy szkół.
Po koncercie zaprosiliśmy wszystkich gości na słodki poczęstunek.
       Kanonizacja naszego Rodaka była dla wielu Polaków ważnym wydarzeniem, chcieliśmy, jako szkoła nosząca imię Jana Pawła II, naszym skromnym koncertem oddać hołd Wielkiemu Polakowi. Podkreślić, że pragnienie milionów ludzi na całym świecie, którzy po śmierci Pa-pieża wołali „SANTO SUBITO” właśnie się spełniło.(Zdjęcia)