„Siatkarskie Pasje”

W naszej szkole, w okresie od 01.03.2013r – 15.06.2013r., realizowany był projekt „Siatkarskie Pasje”, w ramach grantu edukacyjnego „Nasze Pasje – Akademia siatkówki”.
Odbiorcami projektu byli uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku, którzy pragnęli poznać tajniki gry w piłkę siatkową oraz aktywnie spędzać czas wolny. Ten piękny sport cieszy się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem w naszej szkole.
Przygodę z piłką siatkową rozpoczęłam od nauczania rzutu i chwytu piłki. W związku z tym, w szerokim zakresie stosowałam gry i zabawy oparte na rzutach i chwytach piłki. Najbardziej lubianą przez dzieci grą uproszczoną była „Rzucanka siatkarska”, która jest niezwykle wartościową formą przygotowania małych zawodników do gry w „dorosłą” piłkę siatkową.
Zajęcia zakończyły się Turniejem Jedynek Siatkarskich. Dzieci weszły w role zawodnika oraz kibica. Młodzi zawodnicy wykorzystywali zdobyte umiejętności na boisku, w warunkach rywalizacji sportowej. Zmagania sportowe zakończone zostały wyłonieniem zwycięzcy turnieju, jednak każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom.
Efekty podjętych działań
1. Uczniowie aktywnie spędzali czas wolny.
2. Uczniowie rozwinęli własne pasje i zainteresowania siatkarskie.
3. Poznali technikę przyjęcia i podania piłki oraz z wielką satysfakcją uczestniczyli w grze.
4. Nauczyli się, jak dbać o bezpieczną zabawę podczas zajęć.
5. Wiedzą, jak właściwie zachowywać się w roli kibica i zawodnika.
6. Zaprezentowali swoje umiejętności podczas Turnieju Jedynek Siatkarskich.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i chcieliby je kontynuować w przyszłym roku. W wyniku realizacji projektu „Nasze Pasje” szkoła uzupełniła braki dotyczące sprzętu sportowego, który został zakupiony na realizację projektu. Niewątpliwie środki te podniosły atrakcyjność i skuteczność zajęć.

Kilka ciekawych zdjęć

Dorota Markowska