Festyn 2013

Sprawozdanie z festynu szkolno-rodzinnego
25 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II po raz kolejny odbył się festyn szkolno - rodzinny. Uczniowie oraz ich rodzice i nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych zmaganiach sportowych, konkursach i kiermaszach na terenie szkoły.
Wzorem ubiegłych lat festyn miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia, motywowanie do korzystanie z różnych form rekreacji i czerpania radości ze wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji, a także integrację środowiska szkolnego i rodzinnego, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego.
Za organizację festynu odpowiadał UKS „Konieczki”. W tym roku festyn był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku. Dzięki temu można było zakupić kiełbaski na ognisko.
W czasie festynu odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej "Muzyka jednoczy", w którym mogli wziąć udział uczniowie klas 0 – 6. Dzieci występowały solo, w duetach i grupowo. Czuwały nad nim panie: Sylwia Dominik, Joanna Kalisz, Ewa Gronek oraz Agnieszka Karanowska, J.Kotarska i E. Rafałowska. Wszystkie prezentowane piosenki wywołały aplauz zgromadzonych na festynie rodziców, nauczycieli i dzieci.
Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa prowadzona przez Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Anny Lewoc i Grażyny Barcińskiej, kiermasz prac uczniowskich pod opieką pań: Agnieszki Zawadzkiej i Urszuli Godlewskiej.
W bibliotece szkolnej pod opieką pani Mirosławy Skorupskiej i Anny Chmieleckiej odbywały się konkursy czytelnicze i plastyczne, w których uczniowie oraz ich rodzice mogli sprawdzić swoja wiedzę z zakresu literatury.
Panie Ewa Przekop i Ewa Grabowska wraz z uczennicami klas IV-VI sprzedawały ciasta i sałatki przygotowane przez mamy uczniów. Amatorów słodkich wypieków i zdrowych przekąsek nie zabrakło.
Dochód z loterii i kiermaszu Samorząd Uczniowski przeznaczy na zakup nagród książkowych.
Festyn stał się również okazją do nagrodzenia laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ja i moja rodzina” oraz zaprezentowania zrobionych przez dzieci prac. Konkurs przeprowadziły panie: Sylwia Dominik, Agnieszka Karanowska oraz Joanna Zgódka. One również przygotowały dekorację festynu, tj. Galerię Prac Uczniowskich. Ponadto panie: A. Sierzputowska, W. Witkowska, B. Rzeniewicz i A. Sitko przeprowadziły konkursy o zdrowiu dla klas 0-3. Następnie odbył się Rodzinny Konkurs Plastyczny promujący zdrowy tryb życia. Nad jego przebiegiem czuwały panie A. Karanowska, J.Kotarska i E. Rafałowska.
Podczas festynu zostały rozegrane konkurencje sportowe. Pan Stanisław Malinowski przeprowadził turniej tenisa stołowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki badmintona, za których przebieg odpowiadały panie Iwona Pudlis i Dorota Markowska.
Uczestnicy wszystkich konkursów i zmagań sportowych zostali nagrodzeni dyplomami, statuetkami oraz upominkami zakupionymi dzięki funduszom pozyskanym z budżetu Miasta Ełku. Na zakończenie można było obejrzeć latawce, których pokaz zorganizował pan Stanisław Masłowski.
Uczestnicy festynu bardzo ciepło wypowiadali się na temat imprezy i wyrazili nadzieję, że będzie ona kontynuowana również w roku następnym.

Kilka ciekawych zdjęć